Jak hlubokou
Za naprostý ideál je považována standardní hloubka, která bývá u většiny nábytku tohoto typu, tedy cca 60 – 70 cm. Nenechte se však zviklat standardy a naopak přemýšlejte, jaké předměty a v jakém rozsahu budete uvnitř ukládat. Vyplatí se vzít do ruky tužku a papír a vytvořit si plánek – schema, s alespoň přibližným nákresem rozmístění regálů, zásuvek a fochů s drátěným programem. Šíře kolem 60 cm totiž odpovídá obvyklé šíři ramen oděvů, které se ukládají na ramínka, ale je také možné ramínka pokládat nikoli rovnoběžně, ale kolmo. Někdy se totiž může hodit hloubka vestavěné skříně menší, zvláště na chodbách a ve výklencích, kde se musíte přizpůsobit volnému prostoru.
Do hloubky 40 cm již pohodlně vyskládáte jakékoli oděvy ve složeném tvaru, vejde se sem i obuv a některé sportovní potřeby (cyklistická helma, in-line brusle apod.), ložní povlečení a přikrývky, sezonní oděvy, ale i vysavač, toaletní potřeby, prací gely atd.
Jak by měla vypadat
Rozmístění jednotlivých polic a vytvoření nákresu je poměrně snadné a budete z něj mít jistě dobrý pocit, protože si sami navrhnete výrobek, který pro vás řemeslníci sestaví přímo na míru. Složitější situace, ačkoli se to nezdá, je zvolit ten ideální vzhled.
Může se vám z nabídky různých povrchových řešení zatočit hlava a budete na vážkách, k jaké barvě či vzoru se přiklonit. Ať už zvolíte řešení jakékoli, pamatujte na dvě základní vlastnosti či jevy, s nimiž můžete buď získat, nebo naopak hodně ztratit.
Světlé nebo tmavé – řiďte se v tomto směru fyzikálními zákony pohlcování a odrážení světla. V malé místnosti bude tmavý odstín působit stísněně a budete si připadat jako uzavřeni v rodinné hrobce. Tmavší vzhled se hodí spíše do velkých vstupních hal, kde je žádoucí naopak místnost trochu zútulnit. Většinou se však montují vestavěné skříně Stěn skříně do menších místností a dnes se díky tomu těší velké oblibě barva čistě bílá nebo jemně krémová.
Pastelové barvy vs šedá – buďte trochu odvážní a zkuste vsadit na nějakou výraznější pastelovou barvu, nejlépe nějakou neutrálnější z hlediska teploty, např. hráškově zelená, modrá nebo kombinace modré se žlutou, anebo bílé se žlutou. Červená je příliš teplá a naopak fialová zas příliš studená. Vyhýbejte se spíše šedé a tmavě hnědé, s těmito barvami vám svět bude připadat fádní a odrazí se to i na vaší náladě a ve vaší auře.